Türkiye'de çocuk ve gençleri voleybolla tanıştırmayı, lisanslı sporcu sayısını artırmayı hedefleyen Türkiye Voleybol Federasyonu'nun (TVF) İpekyolu ilçesindeki Dumlupınar Ortaokulu'nun spor salonunda açtığı Fabrika Voleybol Okulu'nda, 250 sporcu eğitim alıyor.

Bu okulda alanında uzman dört antrenör tarafından yetiştirilen 6-17 yaşındaki sporcular, donanımlı bir eğitimle geleceğe dair hayallerini gerçekleştirmeyi hedefliyorlar. Milli takım formasıyla parkeye çıkmak için her gün antrenman yapan çocuklar, iyi bir sporcu olmak ve büyük başarılar elde etmek için çaba harcıyorlar.

CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET TURU İÇİN KOORDİNASYON TOPLANTISI

TVF İl Koordinatörü Necip Arman, Fabrika Voleybol Okulu'ndaki eğitimlere dezavantajlı mahallerde yaşayan kız öğrencilerin daha çok ilgi gösterdiğini belirtti. Arman, 13 yıldır voleybol antrenörlüğü yaptığını ifade ederek, "Özellikle çocuklarımızın bu branşı sevmesi, katılması bizi mutlu ediyor. En büyük amacımız çocuklara sporu sevdirmek. Yetenekli ve ideali olan öğrencilerimize ön ayak olmak, onları istedikleri hedefe yaklaştırmak istiyoruz. Bu okulun açılmasının en büyük sebebi, çocukları sporla tanıştırmak ve onlara kendilerini geliştirebilecekleri ortam hazırlamak." dedi.

Milli sporcu olmak isteyen 12 yaşındaki Zehra Hazar ise, "Burada oynamak benim için büyük bir hayaldi. Bu sporu çok seviyorum. Hocalarımız bize çok emek veriyor. Her gün maç yapıyoruz. Hocalarımın emeğini boşa çıkarmayarak çok iyi yerlere gelmek istiyorum." şeklinde konuştu. Dildar Oruk da, "Buraya gelmek benim için büyük bir mutluluk. Kendimi geliştiriyorum. Hedefim önce milli sporcu olmak. Sonra da iyi takımlarda oynamak. Bunun için elimden geleni yapıyorum." diye ifade etti.