CHP'Lİ BAŞKAN, İLK İCRAAT OLARAK ORTAĞINI BAŞKAN YARDIMCISI YAPTI CHP'Lİ BAŞKAN, İLK İCRAAT OLARAK ORTAĞINI BAŞKAN YARDIMCISI YAPTI

Muğla Valisi İdris Akbıyık himayesinde başlatılan ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel okulların tüm kademelerinde öğrenim gören öğrencileri kapsayan “Bir Kitap Bir İnsan Projesi” devam ediyor. Özellikle kitaba erişim sorunu yaşayan dezavantajlı öğrenciler projenin özel hedef kitlesini oluşturuyor.

Bu kapsamda Menteşe İlçe Merkezi’nde bulunan okullar ile kırsal mahallelerde bulunan okullar eşleştirilerek dezavantajlı öğrencilerin projeden yararlanması amaçlanıyor. Okul eşleşmelerinden biri olan Emirbeyazıt İlkokulu öğrencileri okul müdürü Bilal Şahin tarafından düzenlenen etkinlik ile Kıran İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldiler. Okuma halkaları etkinlikleri, yazma ve seslendirme etkinleriyle zenginleştirilen projede Emirbeyazıt İlkokulu öğrencileri okullarında düzenledikleri kampanyada topladıkları kitapları Kıran ilkokulu öğrencilerine hediye ettiler.