Tutuklu sanıklar Yusuf B, Hakan Y, Kamil B, Serkan E, Mümtaz A. ve tutuksuz sanıkların yanı sıra taraf avukatlarının katıldığı duruşmada, olay anına ait güvenlik kamerası görüntüleri izlendi ve bilirkişi raporu okundu.

Maktul Nazım Mutlusoy'un aile avukatı Asiye Tuğçe Çakır, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Tutuklu sanıklardan Yusuf B'nin avukatı Cengiz Erkoyuncu, görüntülerin ve bilirkişi raporunun savunmalarını doğruladığını belirterek, müvekkilinin maktule karşı eyleminin meşru müdafaa kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

BAK ŞU KÜSTAH YUNAN'A! ATATÜRK POSTERİ VE TÜRK BAYRAĞI VAR DİYE KONSERE ÇIKMADI BAK ŞU KÜSTAH YUNAN'A! ATATÜRK POSTERİ VE TÜRK BAYRAĞI VAR DİYE KONSERE ÇIKMADI

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.

Olay, Selçuklu ilçesinde 19 Şubat 2022'de bir otelde bulunan eğlence mekanına silahla girmek istediği iddia edilen Mustafa A, Mümtaz A, Serkan E. ve Nazım Mutlusoy ile güvenlik görevlileri arasında çıkan tartışmada silahla vurulan Mutlusoy'un hayatını kaybetmesi ve 3 müşterinin yaralanmasıyla sonuçlanmıştı.

Kaynak: AA