Menteşe Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen Engelsiz Spor Şenliği'ne; Muğla Valisi İdris Akbıyık'ın eşi Sevim Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Karahasanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, il/ilçe milli eğitim şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kömürcü, engelli bireylerin hayata diğer bireylerle eşit koşullarda etkin biçimde katılımlarını sağlamanın ve bu konuda toplumda farkındalık oluşturmanın önemine değindi.

MENTEŞELİ KÜÇÜK SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI MENTEŞELİ KÜÇÜK SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin müzikli oyun gösterileriyle devam eden programda, öğrenciler beden perküsyonu çalışmasıyla büyük beğeni topladılar. Çocukların sosyal, duygusal, bilişsel, fiziksel ve ruhsal gelişiminin desteklenmesinde önemli bir değere sahip olan sporun önemine dikkat çekmek için düzenlenen şenlikte, özel gereksinimli çocuklar kendileri için hazırlanmış olan parkurda, fiziksel aktivitelerde bulunarak hünerlerini sergilediler. Bilek güreşi turnuvasıyla devam eden programda, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay ve protokol, öğrencilerle bilek güreşi yaparak öğrencilerin heyecanına ortak oldular.

Engelsiz Spor Şenliğine katılan Muğla Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerine, protokol tarafından madalyaların takdim edilmesinin ardından program, pasta kesimi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

410872234_667055222267885_6851127493150464186_n

Kaynak: Haber48