Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinden yararlanan üniversite öğrencileri günümüz çağında her şeyin internetten telefonla yapıldığını, hayat pahalılığının internet paketleri ücretlerini de arttırdığını söyleyerek Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinin çok önemli olduğunu belirttiler.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi Cem Ozan Yılmaz internetin hayatlarının bir parçası olduğunu, Büyükşehir’in ücretsiz Wi-fi hizmetinin işlerine yaradığını belirtti. Cem Ozan Yılmaz; “Ücretsiz Wi-fi hizmeti ile Kötekli Yoğurtçu Parkı’nda karşılaştım. Bildiğim kadarı ile birçok noktada var. Her zaman kullanıyoruz mecburen bilgisayarlar, telefonlar elimizde. Böyle bir ücretsiz Wi-Fi noktası olması kesinlikle bizim işimize yaradı” dedi.

Biyokimya Bölümü’nde doktora öğrencisi Yiğit Deveci internet paketlerinin çok pahalı olduğunu, ücretsiz Wi-fi hizmetinin çok yararlı bir hizmet olduğunu belirtti. Yiğit Deveci; “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının çok verimli olduğunu düşünüyorum. İnternetle alakalı hizmet çok faydalı, bende kullandım. Artık günümüzde çok pahalı. İnternet paketleri çok pahalı. Ücretsiz Wi-fi hizmetlerinin çok faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi.

MUĞLA SINIRINDAKİ ORMAN YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ MUĞLA SINIRINDAKİ ORMAN YANGINI SÖNDÜRÜLDÜ

Spor Bilimleri Son sınıf öğrencisi Gamze Akkaya’da interneti sosyal medya ve diğer uygulamalar için kullandıklarını, özellikle öğrencilerin yoğun yaşadığı alanlara kurulmasının çok önemli olduğunu söyledi. Gamze Akkaya; “Bazı telefon hatları çekmiyor. Wi-fi daha kullanışlı oluyor burada. Bir de Yoğurtçu parkında olması daha büyük avantaj sağlıyor. Çünkü öğrenci yoğunluğu burada olduğu için bütün öğrenciler için bu alan daha iyi oluyor” dedi.

Kaynak: İHA